Malatya Forum ~ Forum44
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 4lük Forum...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sality - win32.virut -namı diğer- win32.heur

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Sality - win32.virut -namı diğer- win32.heur Empty
MesajKonu: Sality - win32.virut -namı diğer- win32.heur   Sality - win32.virut -namı diğer- win32.heur Icon_minitimeCuma Haz. 19, 2009 4:49 pm

Şimdi hem benim başımdan geçen bir olayı anlatacam hem de bu virüs ler hakkında bilgi verecem tabii bunlara virüs bile denilmez resmen atom bombası kadar zarar veriyor.Neyse sality ve çeşitleri yada virut lar hep aynı şekilde sistemi ele geçirirler.
Virut ile başlayalım.Virut açılan tüm .exe lere ve .scr lere bulaşır ama bizi ilgilendiren tabii ki .exe ler.Çoğumuzun çok öenmli .exe dosyaları programları vardır.Setup oyun aklınıza ne geliyorsa tıkladığınız anda içine girer.Ve onu başka bi yere taşırken yada arkadaşınıza attığınızda da o pc ler de gider.

1-Eee peki .exe ye bulaşsın sileriz.
--Silin silmesine de unutmayın ki svchosts.exe spoolsv.exe gibi otomatik açık olan system dosyalarıda açık olduğu için pc başdan gitti demektir.

2-Ya antivirüs le...
--Hayır çünkü bunu healleyen bir antivirüs yok.Aslında var ama aşada bahsedecem.Ve dediğim gibi antivirüs le sakın aratma yapmayın system dosyalarına girdiği için pc can çekişir.Hiç yoktan video resim mesim hep gider.

-Başımdan geçen olay-
Bu virüs vizyona daha yeni girdi.Bende ilk defa karşılaşıyorum.
Herşey bir ***** yüzünden başladı.Oyun *****leyip oynuyordum.Fakat bu ***** de virut lu olduğu için pc gitti.Ve Vista olduğu için öle fazla hata vermiyordu fakat dosyalarımı nerey taşısam pc nal dikiyordu.(7pc arklarla birlikte).
Evet ciddi bir rakam.System dosyaları infected (etkilendiği) olduğu için bir gün pc hata verdi.Windows sahte olabilir felan ama explorer.exe olmadığı için start mtart dosyalar yok.
Evet bu virüsü Vista olduğu için yenmiş sayılabilirim.İşler iyice düğüm oldu.Driver lar eksildi felan.Sonra bulduğum bir yöntem le explorer.exe yi açabildim ve daha sonra driver ları yerine getirdim.İşi biraz daha ilerletip service pack 2 kurayım dedim.Ne şansdır ki bir bat dosyası buldum internetten service pack2 kurulum öncesi diye 156kb mı ne.Çalıştırdım ertesi gün pc düzeldi.Ee ama hala virut duruyor.Ve arkadaşıma program atmaya kalkıştığımda hepsinin pc yerle bir oldu.
---Eee Ne yapacaz---
Avg nin virut healer diye bi programcığı var.Yanlız Xp iseniz format ı basmanız lazım kurtuluş yok ve .exe dosyalarınız sileceksiniz eğer usb soktuysanız peçeteye sarıp toprağa gömün yanından da geçmeyin yada.Çünkü virut healer güvenli kip te çalışıyor ve Virut lu Xp güvenli kip de açılmaz.İşte bu yüzden Vista da kazandım dedim ya.Vista da güvenli kip açılıyor ve avg heal leyeceğinden iddalı.
-Önlem-
-Yukarıda tekrar söylediğim gibi .exe lerden derhal kurtulun usb yide boşaltıp satın yada vista da avg ile heal yaptırın.Fakat unutmayın sakın virüs taramasında çıkan virüsleri sildirmeyin, çünkü arka planda çalışan windows un .exe dosyaları da gider.
-Arkadaşlarınıza .exe atmayın.(Ne olursa) çünkü aklınıza gelebilecek her türlü exe ye girer.
-Xp ise pc format
-Vista ise virut heal(avg)

----------------
Ben tabii usb mı herheyere taşıdığım için bütün pc ler uçtu.O kadar pc bilgim var ken milletin önünde gittiği pc leri bozuyor damgası yedim.
Çektiğim çile anlatılamaz.7, 8 pc ne demek ki.Bir düşünün.

Sality yada virut belirtileri.!!!
1)Ctrl alt del yapın eğer task mgr açılmıyorsa bir bardak su için.
2)İnternet koparsa yavaşlarsa.Yavaşca sandalye den kalkmak için hazır olun.
3)Usb ye felan bir şey yazamassanız, bir derin nefes alın.
4)Pc yi güvenli modda açın, Xp ise res atacaktır.--> Hemen oradan kaçın en son pc yi kim kullandıya gidecek.Eğer sizin pc ise format ile değerlendirin.

Sonuç olarak!!
Sakın bu aralar .exe açmayın özellikle arkadaşlardan filan gelen.Yok ben güvenilir sşte biliyom diyorsanız Tamam.

Gel gelelim neyi *****ledim.Söylüyorum Steam evet steam *****ledim Portal Half-Life Gmod oynadım ama oynamaz olaydım.
sality veya virut patchleme virüsü dür.Dikkat edin sakın bu virüse yakalanmayın.Benden demesi çığır açacak bir virüse benziyor.

http://www.grisoft.cz/filedir/util/avg_rem_sup.dir/rmvirut/rmvirut.exe
http://forum44.forummum.com

Sality - win32.virut -namı diğer- win32.heur
1 sayfadaki 1 sayfası